W
ebTasarımD olarak İnternet Reklamcılığı’na da önem veriyoruz. İnternet Reklamcılığı ile kısa zamanda daha düşük bütçelerle, hedeflediğiniz kitlelere reklamınızı daha hızlı yapabilirsiniz.

WebTasarımD üç farklı İnternet Reklamcılığı alanında uzmanlaşmıştır. Bunlar SEO (Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu), Google Adwords ve Facebook Reklamları.

SEO (Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu)

Adın da anlaşılacağı üzere bir Arama Motoru Optimizasyonu‘dur. İnternet kullanıcıları temel arama ihtiyacını Google‘dan karşılamaktadır. Bu ihtiyaca karşılık web site sahipleri de Google’da ilk sayfada yer alıp üst sıralarda çıkmak istemektedir. İşte bu noktada SEO ortaya çıkmıştır.

Kısaca SEO‘yu açıklamak gerekirse; web sitenizin Arama Motorları tarafından (özellikle Google) önemsenip ilk sıralara çıkartma taktikleri-işlemine genel olarak verilen addır.

WebTasarımD olarak SEO işlemi yapmadan önce web sitenizi ve rakiplerinizi analiz ediyoruz. Varsa eksikleriniz onları tamamlayıp işe koyuluyoruz. Disiplinli ve düzenli çalışmanın doğrultusunda hedeflediğiniz anahtar kelimelerde ilk sayfalarda ve ilk sırada sitenizin çıkmasını sağlıyoruz.

Bazı Google SEO Referanslarımız:

butik dershane – 2. sıra

özel ders – 9. sıra

Google Adwords

Dünyanın en büyük arama ağı olan Google, aynı zamanda da dünyanın en büyük online reklam olma özelliği taşımaktadır. Firmalar Google Adwords aracılığı ile reklamlarını dünyanın dört bir etrafına ulaştırabilmektedir.

Google Adwords ile hem Google arama sonuçlarında reklam verebilirsiniz hem de milyonlarca yayıncı web sitesi ağıyla görsel reklamlarınızla tüm internette reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Facebook Reklamcılığı

Kuşkusuz dünyanın en büyük Sosyal Ağı olan Facebook, firmalar açısından ürünlerinin, projelerinin ve web sitelerinin tanıtılması açısından büyük bir pazar. Facebook üzerinden sadece Türkiye’den 38 milyonluk bir kitleye hitap edebilirsiniz.


Genel olarak İnternet Reklamcılığı’nı toparlayacak olursak;

SEO ve Google Adwords arama sonuçlarında hedef kitlenize direkt olarak ulaşırken Google Adwords görsel ve Facebook Reklamları‘yla hedef kitlenizi genişletebilirsiniz.

Ayrıca SEO işlemi uzun vadeli bir çalışma gerektirdiğinden istenilen sonuç elde edilene kadar Google Adwords arama sonuçları reklamıyla hedef kitlenizden uzak kalmayacaksınız.

WebTasarımD aracılığıyla düşük maliyetlerle etkin ve kalıcı sonuçlara ulaşabilirsiniz…